تمیز کردن
Laminate Cleaning

در نگهداری پارکت لمینیت مهمترین نکته برای طول عمر بیشتر نحوه تمیز کردن آن می باشد، چه بسا که در طول زمان با روش نا مناسب آسیب به لایه های رویی و کلیک های آن بیشتر شده و عمر آن را کوتاه میکند، لذا باید در نگهداری و تمیز کردن آن نکاتی که در ادامه به آن اشاره میشود را مد نظر قرار داد.پارکت لمینیت نیاز به مراقبت خاصی ندارد ، در حالی که نحوه ی تمیز کردن آن برای آسیب ندیدن و خراب نشدنش دارای اهمیت بسیار می باشد.

به علت اینکه پارکت لمینیت از چوب یا براده چوب ساخته شده است معمولا دارای طراحی منحصرد بفرد می باشد که با روکش های فوق العاده برای انواع دکوراسیون داخلی اعم از سنتی ، کلاسیک و مدرن مناسب می باشد پس در بسیاری از فضاها مورد استفاده قرار می گیرد که بهتر است نظافت آسان آن را یاد بگیریم.

بهترین راه برای محافظت از لایه رویه پارکت لمینیت کشیدن جارو برقی در بازه زمانی مناسب می باشد که از جمع شدن گردو غبار و آلودگی بر روی آن جلوگیری می نماید.

آسیب پذیر ترین قسمت پارکت لمینیت قسمت های مربوط به اتصال آن ها به یکدیگر یا کلیک های آن می باشد ، که نفوذ آب به داخل آنها موجب بروز مشکلاتی در آن و ایجاد خرابی می گردد.

هرچند که پارکت آبوداد به دلیل به کار رفتن مواد طبیعی ضد آب در آن و بویژه کلیک های آن از مقاومت مطلوب در برابر آب برخوردار است که موجب رضایت مشتریان ما گردیده است.

مرحله بعد کشیدن طی با رطوبت کم می باشد ، تا کاملا گردوغبار را از بین ببرد و حتی المقدور از طی خیس کمتر استفاده شود تا عمر پارکت لمینیت افزایش یابد البته پارکت لمینیت آبوداد بدلیل ضدآب بودن مشکلی با طی کشی با آب زیاد را ندارد و دارای مقاومت زیادی در برابر آب می باشد.

استفاده از مواد شوینه نا مناسب نیز منجر به آسیب رسبدن به لایه های رویی پارکت به مرور زمان میشود در همین راستا میتوان درون آب از شوینده های مخصوص پارکت لمینیت استفاده نمود که که در کلیه فروشگاههای زنجیره ای موجود می باشد.

در ادامه نکاتی ذکر میشود که رعایت آن در حفظ هرچه بیشتر پارکت لمینت موثر می باشد:

بهترین روش تمیز کردن پارکت
best way to clean laminate floors

استفاده ازتی خشک با الیاف مناسب مانند تی های چرخشی که میتوان برای از بین بردن گرد و غبار روی سطح پارکت لمینیت در مواقع لازم از آن بهره برد.

استفاده از جارو برقی با برس نرم نیز یکی از بهترین گزینه ها برای نظافت سطح پارکت لمینیت می باشد که حتی برای از مکیدن غبار بین کیلیک ها نیز بسیار موثر می باشد.

در صورت ریختن مایع های اسیدی مانند نوشابه ، آبمیوه ، مایع لوازم بهداشتی و… سعی کنید سریع با پارچه یا دستمال مناسب پاک کنید تا مانع نفوذ به لایه زیرین پارکت لمینیت گردد زیرا باعث از بین رفتن فوم یا انتشار بوی بد در فضا (درصورت کهنه بودن فوم ) میگردد و همچنین در صورت بالا بودن اسید باعث تغییر شکل در لایه رویه نیز میشود.

بهترین روش برای شستشوی پارکت لمینیت با آب داغ بالای 60 درجه وشامپوی تمیز کننده سطوح میباشد که با ترکیب و طی مناسب میتوان براحتی هرگونه آلودگی وکثیفی را ازبین برد در ضمن حتما طی را بصورت نیمه خشک استفاده نماید.

در صورت افتادن لکه های سرسخت مانند آدامس ، جوهر ، رنگ و… از مواد پاک کننده مناسب با لک استفاده کنید و از تراشیدن آن جدا خودداری نماید.

از شستشو با آب بسیار گرم ، سرکه ، مواد شوینده آنزیم دار ، مواد شوینده غیر استاندارد ، طی یا پارچه های ضخیم جدا خودداری فرماید البته میتوانید از شوینده پارکت لمینیت کلارو نیز استفاده نماید.

با رعایت نکات هرچند به ظاهر ساده فوق می توان طول عمر پارکت را افزایش داد و از انتخاب مناسب خود لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.