اصولا پارکت لمینیت ها در سه نوع برای مصارف مختلف تهیه میگردند:

Typed Of Laminate Floorig
انواع لمینیت

دسته اول از مواد اولیه چوب برای  کاربرد فضاهای بیرونی با کیفیت عالی ساخته شده است .

دسته ی دوم از براده چوب برای کاربرد در فضاهای داخلی و با کیفیت عالی ساخته می شود.

و دسته سوم از خمیر کارتن برای استفاده در فضاهای داخلی با کیفیت متوسط  تهیه میگردند.

 در پارکت لمینیت ها از سطح رویه بدلیل داشتن محافظ پلی اورتون و لایه زیرین بدلیل داشتن لمینیت سرامیکی آب توانایی نفوذ به مغز  و لایه اصلی را ندارد، لذا تنها راه نفوذ آب از قفلهای پارکت لمینیت می باشد.

در صورت رسوخ آب در پارکت لمینیت های چوبی که بدلیل فشردگی و تراکم بالای آن دارای مقاومت زیادی می باشند آسیب کمتری وارد می شود ولی در پارکت لمینیت های با مغز ام دی اف و یا اچ دی اف که مقاومت کمتری دارند دچار آسیب زیادی میگردند.

 به همین منظور پارکت لمینیت آبوداد  با ضد آب نمودن قفلهای پارکت لمینیت با مواد گیاهی با کیفیت این ایراد بزرگ را از بین برده است و مقاومت پارکت در برابر آب را گارانتی میکند، البته متاسفانه برخی شرکت ها برای سود جویی قفل پارکت لمینیت آغشته به پارافین مینماید که نه تنها باعث ضد آب بودن نمیشود بلکه در اندک زمانی باعث ترک خوردن در قفلها می گردد.

Laminate Damage
باد کردن لبه

بیشترین عامل لبه باد کردن در پارکت لمینیت رعایت نکردن فاصله درز انبساط و انقباض در موقع نصب می باشد که توسط افراد غیر مجرب نصب شده است که به مرور زمان و بعد از هر شستشو با نفوذ آب به داخل درز های آن و همچنین نفوذ آب به لایه اصلی پارکت دچار آسیب میشود.

برای جلوگیری از این موارد باید در هنگام خرید محصول مورد نظر از کیفیت مواد بکار رفته در ساخت آن و مرغوبیت آن اطمینان حاصل کرد، همچنین باید از نصاب های ماهر و با تجربه که به کیفیت نصب اهمیت دو چندان می دهند استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.