[av_fullscreen size=’extra_large’ animation=’fade’ autoplay=’false’ interval=’5′ control_layout=”]
[av_fullscreen_slide slide_type=’image’ id=’14246′ position=’center center’ video=’http://’ mobile_image=” video_cover=” title=’پذیرایی و نشیمن’ custom_title_size=” custom_content_size=” caption_pos=’caption_right’ link_apply=” link=’lightbox’ link_target=” button_label=’Click me’ button_color=’light’ link1=’manually,http://’ link_target1=” button_label2=’Click me’ button_color2=’light’ link2=’manually,http://’ link_target2=” font_color=” custom_title=” custom_content=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”][/av_fullscreen_slide]
[/av_fullscreen]

[av_one_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

[av_three_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_textblock size=’17’ font_color=” color=”]

اصول دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن

سالن پذیرایی آینه تمام نمای خانه شماست؛ آینه ای که می تواند تصویر میزبانی شما را برای همیشه در ذهن مهمان تان ماندگار کند. برای رسیدن به این تصویر زیبا پیشنهاد ما به شما یک چیدمان کلاسیک است با در نظر گرفتن همه جزئیاتش برای متفاوت بودن.

ظریف انتخاب کنید

چوب یک آیتم لاکچری در دکوراسیون به حساب می آید و دقیقا به همین دلیل است که بر استفاده از مبلمان استیل که ترکیبی از چوب و پارچه هستند در پذیرایی تاکید می شود؛ اما اینکه سراغ مبلمان استیل با چوب های پر کار بروید یا مبلمانی که خراتی های ظریف دارند یک انتخاب کاملا شخصی و وابسته به سلیقه شماست اما پیشنهاد ما انتخاب مبلمانی با ساختار چوبی ظریف و خراتی هایی با همین ویژگی است.

مثل روز اول

در انتخاب رنگ مبلمان پذیرایی تان بهتر است سراغ رنگ هایی بروید که برای خودشان هویت دارند؛ رنگ هایی که سال های سال ماندگارند و گذشت زمان ردی روی آنها باقی نمی گذارد. طیف رنگ هایی مثل بژ روشن، طلایی، کرم، سفید، زرشکی و… این رنگ ها در دراز مدت هم در ذهن و چشم تان تکراری نمی شوند و نه تنها شما بلکه مهمان تان را هم خسته نمی کنند ضمن اینکه حتی بعد از گذشت سال ها همان جذابیت روز اول شان را دارند. رنگ های فانتزی مثل بنفش، آبی فیروزه ای، نقره ای و… فارغ از اینکه جذابیت و زیبایی خاص خودشان را دارند و حتی ممکن است در یک برهه زمانی سخت پرطرفدار هم شوند، به مروز زمان شما را دلزده می کنند و نتیجه این دلزدگی هم چیزی نیست جز یک هزینه اساسی برای جایگزین کردن یک مبلمان جدید!

استیل، مسئله این است!

برای داشتن یک پذیرایی لوکس، آنچنان لوکس که ردش در نگاه مهمانان همیشه باقی بماند باید بروید سراغ یک فاکتور تاثیرگذار یعنی مبلمان استیل. ترکیب پارچه و چوب در مبلمان استیل به پذیرایی شما شخصیت می دهد و درست در نقطه مقابل آن مبلمان تمام پارچه ای قرار دارد. این سبک مبلمان با هر کیفیتی تنها برای نشیمن تعریف شده بنابراین هرگز اجازه ندهید مبل های تمام پارچه ای به پذیرایی یا همان آینه تمام نمای خانه تان راه پیدا کند!

دست دوزها

پذیرایی شما برای تبدیل شدن به یک پذیرایی لوکس و دلنشین علاوه بر پرده مناسب، لوستر، کنسول، بوفه و… به مجموعه ای از آیتم های دکوراتیو هم نیاز دارد؛ آیتم هایی مثل تابلوهای نقاشی، ظروف و مجسمه های ارزشمند، کوسن، رومیزی و… . در انتخاب رومیزی بهتر است سراغ انواعی بروید که ردی از هنرهای دستی مثل سنگ دوزی و… در آنها به جامانده. در نظرگرفتن این جزئیات به پذیرایی شما جلوه بیشتری می دهد.

لاله های ایرانی

استفاده از شمع و شمعدان در پذیرایی بسیار مهم و تاثیرگذار است اما مشروط بر اینکه درست انتخاب شوند. این سبک چیدمان پذیرایی شماست که تعیین می کند سراغ انواع کلاسیک بروید یا حتی نمونه هایی از لاله های عجین با هنر ایرانی.

برنز کمی تا قسمتی هم کریستال

در سالن پذیرایی تان حتما باید جایی را هم برای آباژور در نظر بگیرید اما نه هر آباژوری! پایه هایی ترکیبی از کریستال و برنز با شیدهای طلایی یا کرم بسته به رنگ دکوراسیون مناسب ترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. شما می توانید رنگ شید را با دکوراسیون تان هماهنگ کنید اما در انتخاب پایه هایی کریستالی یا برنجی تردید نکنید.

به روز انتخاب کنید

رنگ های پیشنهادی برای فریم مبلمان استیل ظریف شما رنگ های سفید، کرم با پتینه طلایی، قهوه ای، گردویی، طلایی، رنگ چوب خام و بالاخره چوب طلاکوب شده است. این رنگ ها از مبلمان شما مبلمانی به روز، جذاب و دلنشین می سازد؛ مبلمانی که حتی در گذر زمان هم شما را دلزده نمی کند و همیشه طرفداران خاص خودش را دارد.

شکوه ریزبافت!

فرش یکی دیگر از آیتم های تاثیرگذار در باشکوه به نظر آمدن پذیرایی شماست. هرچه فرشی که برای پذیرایی انتخاب می کنید ریزبافت تر و با نقشه ای پرکارتر باشد شکوه پذیرایی شما را بیشتر می کند. یادتان باشد فرش های مدرن که به فرش های آرت(Art) مشهورند نباید به پذیرایی لوکس شما راه پیدا کنند!

قابش کنید

این اصل را به خاطر بسپارید: استفاده از تابلوهای مدرن و چاپی در سالن پذیرایی ممنوع است. بهترین انتخاب برای تابلوی پذیرایی شما تابلوهای رنگ روغن و به طور کلی کار دست است. شما حتی می توانید به یک تابلوی دست ساز متفاوت مثل یک ترمه سنگ دوزی شده که خودتان آن را قاب کرده اید، هم فکر کنید.

آنتیک بچینید

بسته به بزرگی فضای سالن پذیرایی تان می توانید به استفاده از بوفه و کنسول هم فکر کنید البته فراموش نکنید که هردوی آنها با آیتم های دکوراتیوی که درون یا روی شان جا می گیرند هویت پیدا می کنند. برای انتخاب این آیتم ها می توانید به ظروف کریستال، نقره و مجسمه های آنتیک فکر کنید.

کلاسیک انتخاب کنید

آینه آیتم دکوراتیو دیگری است که می تواند در سالن پذیرایی شما قرار گیرد اما استفاده از آن در گرو نوع فضا و دیوارهای سالن پذیرایی شماست. در انتخاب قاب آینه باید دقت کنید چراکه قاب های مدرن هرگز با فضای کلاسیک پذیرایی شما جور در نمی آیند!

شکوه مخملین

بدون شک بخشی از شکوه پذیرایی شما در گرو پرده ای است که انتخاب می کنید. معمولا بهترین انتخاب زمانی است که سراغ پرده هاییمی روید ترکیب شده از کناره و تور. پارچه هایی از جنس مخمل، ابریشم خام و… در ترکیب با یک تور مناسب که به سلیقه شما می تواند طرح دار، کارشده با سنگ های دست دوز و حتی گیپور باشد بهترین ترکیب را به شما می دهد. دقت در انتخاب آیتم های ظریفی مثل گل میخ(البته انواع کلاسیک)، شرابه و کتیبه در پرده پذیرایی هم شکوه سالن پذیرایی شما را به مراتب بیشتر می کند.

[/av_textblock]

[/av_three_fifth][av_one_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

[av_fullscreen size=’extra_large’ animation=’fade’ autoplay=’false’ interval=’5′ control_layout=” scroll_down=’aviaTBscroll_down’]
[av_fullscreen_slide id=’14281′ slide_type=” position=’Center Center’ video=’http://’ mobile_image=” video_cover=” video_controls=” video_mute=” video_loop=” video_autoplay=” title=” custom_title_size=” custom_content_size=” caption_pos=’caption_bottom’ link_apply=” link=” link_target=” button_label=’Click me’ button_color=’light’ link1=” link_target1=” button_label2=’Click me’ button_color2=’light’ link2=” link_target2=” font_color=” custom_title=” custom_content=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”][/av_fullscreen_slide]
[av_fullscreen_slide id=’14283′][/av_fullscreen_slide]
[/av_fullscreen]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_codeblock wrapper_element=” wrapper_element_attributes=”]

ابزار وبمستر


[/av_codeblock]
[/av_one_full]

[av_one_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

[av_three_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_textblock size=’17’ font_color=” color=”]
A- یک آمار دقیق از طول و عرض و اندازه اتاق نشیمن خود داشته باشید. طول و عرض و ارتفاع

B- یک نقشه از اتاق پذیرایی خود روی کاغذ مخصوص طراحی و نقشه کشی بکشید. برای طراحی مقیاس ۱ به ۱۰ در نظر بگیرید و هر ۳۰ سانتی متر را ۳ سانتی متر روی کاغذ بیاورید. تمام بخش هایی که روی طراحی دکوراسیون تاثیر دارند را به نقشه اضافه کنید مثل پنجره ها، درب ها، محل قرارگیری شوفاژ یا شومینه و …

C- وسایل و لوازمی را که تصمیم دارید در اتاق قرار دهید را اندازه گیری کنید و همانند مرحله قبل روی یک کاغذ مجزا عکس شماتیک لوازم را بکشید.

D- دور وسایلی را که روی کاغذ کشیده اید ببرید و روی نقشه و آنجایی که لوازم را می خواهید بگذارید بچسبانید و از آن بعنوان مرجع استفاده کنید.

E- نقطه کانونی اتاق نشیمن را تعیین کنید. در اتاق نشیمن نقطه کانونی نقطه ای است که معمولاً تلویزیون، پنجره یا شومینه قرار دارد. با این حال در این نقطه می تواند هر چیزی باشد که می خواهید وقتی در اتاق نشیمن نشسته اید، آن را ببینید.

F- بزرگترین وسایل خود را در نقطه کانونی قرار دهید. این وسیله احتمالاً مبل شما خواهد بود. جلوی مبل می توانید قالیچه پهن کنید. بین قالیچه و نقطه کانونی کمی فاصله بیاندازید.

G- بقیه وسایل خود را به شکل U در اطراف مبل تان بچینید. برای مثال در دو طرف مبل دو صندلی با یک زاویه قرار دهید و میز را جلوی مبل قرار دهید، طوری که در دسترس باشد. سعی کنید شکل U ی متعادلی ایجاد کنید. اگر یک وسیله بزرگ را در یک طرف مبل قرار دهید تعادلش با صندلی کوچکی که در طرف دیگر قرار دارد یا با لبه میز بر هم می خورد.

H- وسایلی مثل عکس های خانوادگی، آثار هنری و کوسن های رنگارنگ را به دکوراسیون اضافه کنید.

[/av_textblock]
[/av_three_fifth]

[av_one_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.