امروزه ضدآب بودن پارکت لمینیت ها از جمله موارد مهم در انتخاب آن توسط مصرف کنندگان می باشد، که برای ضد آب کردن آن به دلیل چوب بودن مغز پارکت لمینیت فقط از مواد گیاهی ضد آب می توان استفاده کرد که در حال حاضر فقط شرکت های محدودی در جهان به این تکنولوژی دسترسی دارند که شرکت آبو یکی از این شرکت ها می باشد.
water1مصرف کننده گرامی با چند آزمایش ساده می تواند پارافین دار بودن آن را یا دارا بودن مواد گیاهی ضد آب را با چند تست ساده تشخیص دهد :
در صورتی که با کشیدن ناخن بر لبه قفل زیر ناخن مواد چرب جمع گردد که با شستن آب خالص از بین نرود دارای مواد گیاهی واقعی ضد آب می باشد و در غیر این صورت تقلبی می باشد ویا از پارافین و مواد ضد آب بی کیفیت و غیر طبیعی استفاده شده است که این مواد خود به پارکت لمینیت آسیب وارد می کند .
مواد غیر طبیعی نسبت به حرارت حساس میباشند و دچار تغییر حالت و تغییر رنگ میگردند با گذاشتن تایل کامل پارکت لمینیت زیر نور خورشید با دمای بالای 35 درجه یا روبروی وسیله گرمایشی مانند بخاری با درجه بالای 40 درجه به مدت 10 ساعت اگر لبه قفل پارکت لمینیت نسبت به نمونه قبلی تغییررنگ دهد و کم رنگ گردد تقبلی میباشد و در ساخت از مواد نا مناسب استفاده شده است .
laminate-flooring-bathrooms-800x800گذاشتن تایل کامل پارکت لمینیت درون سطل آب بصورت کامل و در آوردن آن که باید آب بصورت قطره چرب روی لبه قفل باشد مانند آبی که بعد از زیر آبی رفتن مرغابی روی پر آن می ماند . سپس تایل را 24 ساعت کامل در آب قرار دهید و در آورید بعد از خشک شدن کامل (حداقل 4 ساعت زمان می برد) تایل را مجددا در آب قرار دهید و خارج نماید اگر مانند دفعه اول قطره آب بصورت چرب روی لبه های آن قرار داشت ضد آب می باشد و اگر آب در مغز آن نفوذ نماید ضدآب نمیباشد و قفلهای آن ترک خواهد خورد و متورم می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.