در کل نظافت عمومی تمام وسایل باعث طول عمر و کاربری بیشتر آنها می شود در پارکت لمینیت این نظافت عمومی از میزان خط و خش احتمالی بسیار کم می کند و از تغییر اندک شکلی جلوگیری به عمل می آورد لذا بهتر است با ابزار نظافتی مناسب بصورت خشک و مرطوب یا آب گرم وماده های بهداشتی نظافتی استاندارد این عمل را انجام داد که در ذیل به آنها میپردازیم :

تی خشک با الیاف مناسب مانند تی های چرخشی که میتوان برای از بین بردن گرد و غبار روی سطح پارکت لمینیت در مواقع لازم از آن استفاده نمود .

استفاده از جارو برقی با برس نرم نیز یکی از بهترین گزینه ها برای نظافت سطح پارکت لمینیت می باشد که حتی برای مکیدن غبار بین کیلیک و درز ها نیز بسیار موثر می باشد .

در صورت ریختن مایع های اسیدی مانند نوشابه ، آبمیوه ، مایع لوازم بهداشتی و… سعی کنید سریع با پارچه یا دستمال مناسب پاک کنید تا مانع نفوذ به لایه زیرین پارکت لمینیت گردد زیرا باعث از بین رفتن فوم یا انتشار بوی بد در فضا درصورت کهنه بودن فوم  میگردد و همچنین در صورت بالا بودن اسید باعث تغییر شکل در لایه رویه نیز می شود .

بهترین روش برای شستشوی پارکت لمینیت با آب داغ بالای 60 درجه وشامپوی تمیز کننده سطوح میباشد که با طی کشی مناسب میتوان براحتی هرگونه آلودگی و کثیفی را ازبین برد در ضمن حتما طی را بصورت نیمه خشک استفاده نماید .

در صورت افتادن لکه های سرسخت مانند آدامس ، جوهر ، رنگ و… از مواد پاک کننده مناسب با لک استفاده کنید و از تراشیدن آن جدا خودداری نماید .

از شستشو با آب بسیار گرم ، سرکه ، مواد شوینده آنزیم دار ، مواد شوینده غیر استاندارد ، طی یا پارچه های ضخیم جدا خودداری فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.