پارکت لمینیت از چند لایه تشکیل شده است که هر کدام از این لایه ها دارای مواد تشکیل دهنده ی خاصی می باشد که کیفیت این لایه ها در کیفیت کل پارکت موثر می باشد و این لایه ها در مراحل مختلف روی هم قرار گرفته و پارکت را تشکیل می دهند.

در ادامه برای آشنایی هرچه بیشتر شما این لایه ها را توضیح میدهیم که این اطلاعات در آشنایی با این محصول کمک کرده و منجر به انتخاب بهتری در این زمینه می گردد.

آنالیز لایه های پارکت لمینیت ؛

 کلیه پارکت لمینیت ها در دنیا از چهار لایه اصلی تشکیل شده است :

 لایه زیرین از سرامیک کاغذی که ارزانترین لایه لمینیت پارکت میباشد و دارای حالت براق که در رنگهای قهوه ای ، مشکی و… می باشد.

 لایه چوبی یا مغز پارکت لمینیت که مهمترین و گرانترین بخش پارکت لمینیت می باشد که معمولا دارای دو نوع می باشد اگر از خرده های مقوا تشکیل شود به آن HDF و در صورتی که از خرده های چوب تشکیل شده باشد به آن HDF می گویند و این لایه بیشترین تاثیر در قیمتهای پارکت لمینیت بستگی به نوع مغز آن دارد .

Water Resistant Laminate Flooring
لایه های پارکت لمینیت ضد آب

 لایه کاغذ دکوراتیو که رنگ بندی پارکت  لمینیت را تشکیل میدهد و تفاوت آن فقط در طرح می باشد و قیمت این لایه در تمام پارکت لمینیت ها در دنیا یکی می باشد و فقط طراحی آن میتواند در فروش تاثیر گذار باشد.

 لایه رویه پارکت لمینیت از پلی اورتون شیشه ای تشکیل شده است که از خط و خش و رسوخ آب به داخل پارکت لمینیت جلوگیری می نماید و در تمام پارکت  لمینیت ها به یک اندازه می باشد و قیمت آن همانند قیمت لایه کاغذ دکوراتیو می باشد.

البته پارکت لمینیت های آبوداد دارای یک لایه فوم سایلنت نارنجی رنگ به ضخامت 2 میل می باشد که مصرف کننده را از خرید فوم برای استفاده در کف قبل از نصب بی نیاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.