[av_fullscreen size=’extra_large’ animation=’slide’ autoplay=’false’ interval=’5′ control_layout=”]
[av_fullscreen_slide slide_type=’image’ id=’14503′ position=’center center’ video=’http://’ mobile_image=” video_cover=” title=’طراحی رستوران و کافی شاپ’ custom_title_size=” custom_content_size=” caption_pos=’caption_bottom’ link_apply=” link=’lightbox’ link_target=” button_label=’Click me’ button_color=’light’ link1=’manually,http://’ link_target1=” button_label2=’Click me’ button_color2=’light’ link2=’manually,http://’ link_target2=” font_color=” custom_title=” custom_content=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” video_controls=” video_mute=” video_loop=” video_autoplay=” overlay_enable=”][/av_fullscreen_slide]
[/av_fullscreen]

[av_one_fifth first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

[av_three_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

اصول طراحی و دکوراسین رستوران

ظاهر رستوران به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر می گذارد. مسلما مکان دارای نقش تعیین کننده در سبک معماری رستوران است. مشتری طبق مکان رستوران انتظار طراحی خاصی را نیزدارد. دکوراسیون رستوران ها با هم تفاوت دارند، آسمونی در این مقاله اصول دکوراسیون داخلی رستوران به همراه عکسهایی از دکوراسیون رستوران سنتی و مدرن را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

اصول طراحی و دکوراسیون داخلی فضای رستوران

در یک کافه تریای کارخانه ای یا اداری، میزها و صندلی ها با اندازه و طرحی استاندارد، رنگ آمیزی و نورپردازی می شوند؛ اما در رستوران های مجلل فضاسازی به نحوی است که مشتری تمایل دارد زمان بیشتری را در رستوران سپری کند. طراحی داخلی فضای رستوران باید بسیار راحت و دلپسند باشد. ارائۀ خدمات در رستوران های مجلل اغلب بسیار رسمی است.. این حس از طریق دکور، نحوۀ پوشش کارمندان و شیوۀ خدمت رسانی به مشتریان القاء می گردد

در نورپردازی فضای رستوران پیشنهادهای زیرمطرح است                                                                      

استفاده از چراغ های رومیزی که بر روی هر میز، ثابت قرار دارد. این چراغ روشنایی هم تراز چشم ایجاد می کند. علاوه بر آن، وجود ریتمی از میزهای دارای چراغ های برجسته بر جنبۀ زیبایی کل فضا می افزاید.

  1. برای حفظ مضمون چراغ های رومیزی، چراغ های مشابه آن را در طول بالای پیشخوان می توان زاویه دار و یا از چراغ های آویزی تزئینی بر فراز پیشخوان استفاده نمود.
  2. برای روشن ساختن راهرو رستوران از چراغ های توکار نقطه ای استفاده شود؛ که محیط را کم نور و دراماتیک نگه دارد.
  3. استفاده از چراغ های سقفی توکار در سقف رستوران برای ایجاد نور محیطی فضا
  4. استفاده از لوستر و آویزهای دکوراتیو در فضای مرکزی سالنرستوران ، جهت روشنایی محیطی
  5. استفاده از نورهای رنگی مخفی در کنسول های سقف کاذب رستوران
  6. هر نوری باید با دکور و رنگ محیط، حتی رنگ غذاها هماهنگ باشد. به طور مثال رنگ صورتی، گوشت را قرمز و طبیعی نشان می دهد و درعوض رنگ سالاد را به گونه ای دیگر، غیر طبیعی می نماید. می توان با نور آبی و سفید غذاها را خوشایندتر و بهتر نمایش داد. پس در نتیجه باید برای تأمین نور رستوران از ترکیب نورها استفاده نمود.
     

اصول کلی:

معمولا افراد به این دلیل دوست دارند در رستوران به صرف غذا مشغول شوند که با محیطی متفاوت تر از خانه روبرو شوند و در مورد غذاها نیز با طعمی خوشایند تر و متفاوت تر.در مورد غذا بحثی نداریم چون تخصص ما نیست اما در مورد ایجاد محیطی متفاوت و منحصر به فرد برای شما طرح ها و پیشنهادات ویژه ای داریم.در آرک مایان با وجود کادری مجرب و متخصص سعی خواهیم کرد تا تمامی جوانب کار طراحی داخلی برای رستوران به خوبی بررسی شود و در نهایت بهترین روش پیاده سازی این طرح را برایتان در نظر خواهیم گرفت. آیا می دانید با داشتن محیطی اعجاز انگیز و مناسب ، می تواند میزان مطلوبیت مشتریان را افزایش داده و همین امر کمک بسیار زیادی برای بالا رفتن فروش خواهد بود.یک دکوراسیون تجاری شیک برای رستوران شما می تواند عامل برتری شما نسبت به رقیبانتان باشد.

از نوع رنگ آمیزی محیط گرفته تا نور پردازی ان و همچنین میز و صندلی هایی که قرار است در انجا مورد استفاده قرار گیرد و… همه و همه در نهایت اگر به خوبی انجام شوند می تواند یک طراحی داخلی رستوران موفق نام گیرد که هم به برندینگ شما کمک می کند و هم رونقی به کسب و کارتان خواهد داد.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در طراحی یک رستوران این است که با توجه به نوع منویی غذایی که قرار است در آن به مشتریان ارائه گردد اصول طراحی صورت پذیرد. ممکن است رستورانی فقط دارای منوی غذهای سنتی و ایرانی باشد , پس قطعا نوع طرحی که در این رستوران باید استفاده شود بسیار متفاوت است با طرحی که قرار است در رستورانی که به ارائه غذهای دریایی می پردازد.رستورانی که غذهای فست فود ارائه می دهد و یا رستورانی که غذاهای آسیای شرقی دارد و … هر کدام می توانند با توجه به خصوصیات منطقه ای که اصالت غذا از انجا می باشد تنوع های مختلفی در طرح و رنگ به کار رفته در طراحی خود داشته باشند.

همچنین یکی دیگر از عواملی که می تواند در طراحی داخلی رستوران شما تاثیر گذار باشد این است که منطقه جغرافیایی که در آن واقع شده است از چه موقعیتی برخوردار است و نوع مشتریان انجا را عموما چه قشری تشکیل می دهند. آیا رستوران قرار است در بالای شهر و مکان های لوکس باشد و یا در مرکز شهر و محل های عبوری و یا در پایین شهر  باشد؟ آیا قشری که به رستوران شما مراجعه می کنند از طبقه پول دار جامعه هستند و یا از طبقه متوسط؟

جالب است بدانید اکثر مراجعه کنندگان به رستوران ها معمولا با دیدن نوع طراحی و رنگ بندی محیط آن تصمیم خواهند گرفت که برای دفعات بعد به انجا مراجعه نمایند یا نه. همچنین اگر نوع طراحی داخلی محیط  مورد پسند مشتریان باشد لحظه ای که در حال میل کردن غذا هستند احساس رضایت و آرامش بیشتری خواهند داشت و همین امر باعث می شود تا احساس کنند کیفیت غذای ان رستوران بالا تر است.

[/av_textblock]

[/av_three_fifth][av_one_fifth min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”][/av_one_fifth]

[av_codeblock wrapper_element=” wrapper_element_attributes=”]

ابزار وبمستر


[/av_codeblock]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.